РЕКРЕАЦІЯ ТА ЛІСОРОЗВЕДЕННЯ

Важливим фактором підвищення продуктивності, якості, біологічної стійкості і захисних функцій створюваних насаджень є збір і заготівля лісового насіння.
Для реалізації цих завдань у лісгоспі створено відповідну виробничу базу. Якісне лісове насіння заготовляється на лісо- насіннєвих плантаціях. З елітного насіння в лісових розсадниках щорічно вирощується З млн шт. стандартного садивного матеріалу.
З 2008 року ведуться роботи з впровадження новітніх технологій лісокультурного виробництва.

СТВОРЕННЯ

Коростишівський лісгосп був створений у 1936 році ш розташований у південно-східнійобласті на території Коростишівського, Радомишльського та Андрушівського районів.

СТРУКТУРА

Загальна площа складає 24810 га, у тому числі вкритих лісом — 21486 га. До складу держлісгоспу входить п’ять лісництв (Коростишівське, Дубовецьке, Смолівське, Івницьке, Кропивнянське), автоколона, лісопереробний комплекс, нижній склад ст. «Степок». На території держлісфонду знаходяться чотири об’єкти природо-заповідного фонду «Галове болото», «Конвалія», «Боброве болото», «Івницький парк».

НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ

Основними напрямками діяльності лісгоспу є ведення лісового господарства, охорона, захист, раціональне використання, відтворення лісів, ведення мисливського господарства, охорона та відтворення мисливського фонду, вирощування сіянців у закритому ґрунті. З цією метою у всіх лісництвах створюються тепличні господарства. У користуванні лісгоспу знаходиться 24,7 тис. га земель лісового фонду.

ОБСЯГ РОБІТ

Річний обсяг лісовідновлювальних робіт у господарстві становить близько 300 га.
Щороку від усіх видів рубок підприємством заготовляється більше 100 тис. куб. м деревини. 30% заготовленої деревини переробляється у власних переробних цехах.
Уся продукція, яка виготовляється на підприємстві, за своєю якістю відповідає сучасним вимогам.^Так, паркет, як вид продукції — лауреат Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України — 2004», дошка підлоги — «100 кращих товарів України —- 2005», дошка облицювальна — фіналіст конкурсу «100 кращих товарів України 2006-2007 рр.».
У 2010 році на Всеукраїнському конкурсі якості продукції «100 кращих товарів України» лауреатом у номінації «Промислові товари для населення» стала лиштва. У 2011 році дошка для підлоги — переможець Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України» у номінації «Промислові товари для населення».
Коростишівський лісгосп задовольняє потребу в деревині та виробах із деревини вітчизняних споживачів, а також проводить поставку лісопродукції на експорт.
Подальше невиснажливе та збалансоване використання ЛІСОВИХ ресурсів з урахуванням соціальних, економічних та екологічних потреб суспільства, забезпечення себе та майбутні покоління багатими та здоровими лісами — основний принцип діяльності ДП «Коростишівське лісове господарство».
На підприємстві постійно здійснюється робота з охорони та захисту лісу від лісопорушень.
Також одним із головних завдань підприємства є охорона лісу від пожеж. Для цього проведено ряд профілактичних та попереджувальних заходів. Виготовлено мін. смуг 115 км та проведено доглядів за існуючими мін. смугами 810 км. Перекрито лісових доріг шлагбаумами з попереджуючими знаками 102 шт. Встановлено бігбордів та аншлагів на протипожежну та природоохоронну тематику 195 шт. Постійно здійснювалась роз’яснювальна робота з населенням із недопущення лісових пожеж, через  засоби масової інформації. У держлісгоспі на цілодобовому чергуванні перебувало чотири екіпажі пожежних автомобілів, ведеться відеоспостереження з пожежних веж, регулярно проводяться рейди лісової охорони з виявлення та ліквідації спалахів вогню у лісі та поблизу лісових масивів.

ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

На підприємстві приділяється значна увага вихованню молоді, створено шкільне лісництво при Харитонівській середній школі, де учням прививається любов до природи та турбота про збереження лісу, готуються майбутні кадри працівників лісу Із метою природоохоронної пропаганди діють рекреаційні майданчики «Казковий ліс» та «Дубок». Створена «Екологічна стежка», що включає рекреаційний майданчик, розсадник декоративних рослин, вольєр диких тварин та торговий павільйон «Лісовичок», який пропонує різноманітні товари дарів лісу.
Під умілим керівництвом Валентина Севастяновича на державному підприємстві «Коростишівське лісове господарство» працює 320 осіб.
Валентин Ейсмонт — висококваліфікований спеціаліст лісового господарства, який користується заслуженим авторитетом і повагою в колективі, а також у районі та області. За його словами, тільки дбайливе ставлення до природи, особиста відповідальність і поважне ставлення до лісу усієї громади можуть покращити і збагатити ліси України.