Сезон тиші

Відповідно до ЗУ «Про тваринний світ»  ст..57,59,60 з 1 квітня по 15 червня діє «Сезон тиші», який передбачає зменшення фактору турбування диких тварин і птахів в сезон масового розмноження.

Слід зауважити, що місця розмноження та міграції диких в масивах держлісфонду, вивчені та визначені фахівцями (зоологами, орнітологами)  та винесені в так звані «Зони відтворення», а також в об’єкти природо-заповідного фонду, а саме, заказники – зоологічний «Боброве болото», орнітологічний «Галове болото», ботанічний «Конвалія» та заказник державного значення «Парк Івницький». На даних об’єктах відсутня будь яка промислова діяльність.

Разом з цим слід відмітити, те що «Сезон тиші» співпадає з сезоном масового розмноження  та розповсюдження стовбурових шкідників, верхівкового короїду, соснового лубоїду, соснової златки та інших короїдів. На сьогоднішній день розповсюдження шкідників лісу набрало загрозливого характеру. Тільки на ранній стадії зараження хвойних насаджень личинками шкідників, здорове насадження в термін місяць-півтора переходить в розряд загиблого. За сприяння природно-кліматичних умов генерація шкідливих комах з 1-2 за останні роки перейшла до 4-6.

За весняно-літній сезон одна самка може давати до 18 тис. личинок. І найбільше розповсюдження шкідника хвойних насаджень якраз і припадає на так званий «Сезон тиші».

         Останні роки пошкодження лісів носить епідемічний характер і тільки завдяки своєчасним діям лісової охорони по своєчасному виявленню та проведенню відповідних санітарних заходів, вдалося призупинити ці руйнівні процеси, не допустити невиправданих  фінансових збитків завданих лісовому господарству і природному середовищу. За останні 5 років ДП «Коростишівське ЛГ» санітарними заходами охоплено 10785га, що практично складає 44% від загальної території держлісгоспу.