< Попередня новина


Збережемо першоцвіти!

 Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка. І як прикро, що деякі з цих квітів на межі зникнення.
   Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку.
  З метою охорони та збереження рідкісних видів ранньоквітучих і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України, в Житомирській області разом із залученням органів поліції, державною лісової охорони, а також засобів масової інформації та громадськості  організовано проведення операції «Першоцвіт — 2019».
  ДП «Новоград-Волинське ДЛМГ» і ДП «Городницьке ЛГ» застерігають: у період з кінця лютого  до травня буде посилено державний контроль в галузі збереження рідкісних та червонокнижних рослин. Проводитимуться перевірки місць збору та збуту декоративних рослин, під час перевезення на автошляхах та в пунктах пропуску через державний кордон. 
     Згідно такс для обчислення розміру компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, з числа видів занесених до Червоної книги України, порушникам доведеться сплатити заподіяну природі шкоду за кожну трав’янисту рослину: підсніжники – від 49 до 62 гривень, цибуля ведмежа (черемша) – 62 гривні, шафрани, сон трава – від 37 до 62 гривень залежно від виду.  
   Крім того відповідно до ст.881 ч.2 КУпАП  порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об'єктів рослинного світу.
   Звертаємось з проханням до всіх громадян – проявити свою екологічну свідомість щодо збереження таких прекрасних дарів природи.
    Пам’ятайте, купуючи букетики першоцвітів, ми стимулюємо продавців-порушників до ще більшого збору цих рослин у наступні роки, адже є попит – є і пропозиція. Тільки наша особиста відмова від купівлі зникаючих квітів дасть їм шанс рости і квітувати щовесни.