< Попередня новина


Держлісагентство: GPS-трекери допоможуть посилити контроль за роботою рейдових бригад у лісі

Надано доручення посилити контроль за роботою рейдових бригад щодо попередження незаконних рубок та оперативного виявлення правопорушників у лісі.  Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час засідання колегії.
    «Ми проаналізували, що в цілому рейдові бригади працюють добре. Однак, інколи, звітуючи до Держлісагентства про велику кількість проведених рейдів з охорони та захисту лісу, виявляється дуже низька їх ефективність. Тому у 2018 році, щоб посилити контроль, ми будемо встановлювати GPS-трекери на автомобілі державної лісової охорони з метою відстеження їх пересування», - зазначив Володимир Бондар.
    Також заступник Голови відомства повідомив, що кількість незаконних рубок почала зростати з 2014 року.
    «За 2017 рік обсяг незаконних рубок склав трохи більше 26 тис. куб. метрів,  кількість випадків – 7 тисяч. Сума заподіяної шкоди склала 157,5 млн грн. Однак, варто зазначити, що у порівнянні з 2016 роком обсяг незаконних рубок зменшився на 1,7 тис. куб. метрів», - сказав Володимир Бондар.
    За його словами, найбільші обсяги незаконних рубок виявлені в лісах Рівненської (3,1 тис. куб. м), Херсонської (2,7 тис. куб. м), Львівської (2,4 тис. куб. м), Харківської (2,2 тис. куб. м), Закарпатської (2,1 тис. куб. м) та Житомирської (1,8 тис. куб. м) областей.
    «Звертаюся до начальників обласних управлінь та директорів лісгоспів: питання боротьби з незаконними рубками стоїть на контролі у керівництва держави. Тому, цю роботу необхідно забезпечити на належному рівні. В іншому випадку, Держлісагентство прийматиме відповідні організаційні рішення», - наголосив заступник Голови відомства.
    Окрім того, він звернув увагу на те, що значно зросла частка незаконних рубок, скоєних невстановленими особами.
    «Найбільший такий відсоток у південних та східних областях України. У Миколаївській, Запорізькій, Херсонській та Донецькій областях він складає 93-98%. Це можна пояснити тим, що у зв’язку з відсутністю державного фінансування немає коштів на утримання необхідного штату працівників державної лісової охорони», - зазначив Володимир Бондар.
    Однак, є декілька західних областей, в яких частка незаконних рубок, скоєних невстановленими лісопорушниками, також біл